I v tak skvělém operačním systému pro mobilní platformy, jako je Android lze nalézt chyby. Některé chyby uživatel téměř nevnímá a jiné dokáží hodně potrápit. Zde je popsán jeden problém, který je podle mě tak závažný, že by ho měli vývojáři Androidu řešit.
|
Andriod logo |
Operační systém Android je linux, a proto bych od něj očekával perfektní funkčnost. Spolehlivost a stabilita je u real-time systémů nutností. Uživatel by neměl být po nějaké době (den, týden, měsíc,...) donucen restartovat systém z důvodů zamrznutí kvůli systémové chybě. Ovšem u OS Android se může stát něco horšího. Při spuštění libovolné aplikace se může objevit následující hlášení: "
Aplikace přestala pracovat.". Bohužel se nemusí jednat pouze o jednu aplikaci, ale téměř o všechny předinstalované a systémové aplikace a není možné přihlásit se ani do Google Play. Na několika diskuzních lze najít, že
řešením je navrácení telefonu do továrního nastavení. V této možnosti opravy chyb je však jeden problém. Jsou smazána také uživatelká data jako jsou fotky, hudba atd. Není jisté, co tento zásah provede s paměťovou kartou, protože tablet, na kterém byl tento úkon proveden neměl paměťovou kartu.
|
Linux logo |
Od dob co používám linux vím, že se při instalaci systému vytváří na disku datový a systémový oddíl. To způsobí, že v případě pádu systému (způsobeného zpravidla uživatelem) lze operační systém přeinstalovat bez ztráty uživatelských dat. U Androidu pravděpodobně existuje pouze jeden oddíl na data i na systém. Při navrácení do továrního nastavení přijde uživatel o všechna data. Z toho vyplývá jen jedna věc. Zálohujte všechna data, která máte v mobilu, jinak o ně můžete lehce přijít (nejen vlastní chybou). V současné době může být v mobilu nebo tabletu i více jak 10GB dat (fotky, videa), je to obrovská ztráta.
|
Windows logo |
To je hlavní důvod proč mi Android připomíná logiku Windows (především těch starších verzí). Je to spolehlivé dokud se něco nepokazí, a pak má uživatel smůlu, pokud nemá zálohovaná data. Existuje sice možnost zálohovat data před obnovením do továrního nastavení, ale co když i toto selže. To je opravdu vážný problém.
Do komentářů mi můžete napsat, zda se Vám něco podobného stalo a museli jste vrátit mobil nebo tablet do továrního nastavení.
Žádné komentáře:
Okomentovat